♥¸.•°*”˜ رویای آبی ♥.¸.•°*”
الهى ، جهان زندان رندان است ، و جهانيان بهشت آنان ؛ ما را با رندان بدار!
لینک دوستان

معمولاً وقتي آقايان مي خواهند اودکلن بخرند، يکي از دو کار زير را انجام مي دهند:

1-دنبال همان عطري که از دوران دبيرستان استفاده مي کردند خواهند بود.
2-  عطري را انتخاب مي کنند که در هنگام خريد به نظرشان خوشبو بيايد.

البته راه دوم بسيار بهتر از راه اول به نظر مي آيد، اما براي انتخاب عطر فقط مهم اين نيست که کدام به نظرتان خوشبو بيايد. پوستتان هم مهم است و اينکه آيا با پوست شما سازگاري دارد يا خير. رايحه هر عطري براي افراد مختلف متفاوت است چرا که اين رايحه تا حد زيادي به نوع پوست شما و مواد تشکيل دهنده ي آن عطر بستگي دارد.

براي داشتن انتخاب بهتر متن زير را مطالعه کنيد.

روش تست ادوکلن
ــــــــــــــــــــــــــــــ
قبل از اينکه با اصول سازگاري عطر با پوستتان آشنا شويد، ابتدا برايتان چند نکته براي انتخاب اوليه ادوکلن ذکر مي کنيم:

در انتخاب هر ادوکلن سه مرحله وجود دارد. زماني که در فروشگاه هستيد، ادوکلن مورد نظرتان را برداشته و کمي از آن را به عنوان نمونه روي کاغذ تستر بزنيد و بو کنيد. اين اولين مرحله و اولين احساس شما نسبت به رايحه اين عطر است.

10 الي 15 دقيقه صبر کنيد و بعد دوباره کاغذ را بو کنيد. اين دومين مرحله است. در اين مرحله شما رايحه جديدي بعد از از بيرون رفتن رايحه اول از بينيتان به مشامتان خواهد خورد.

45 دقيقه تا يک ساعت ديگر صبر کرده و دوباره کاغذ را بو کنيد. اين مرحله سوم است و در اين مرحله شما بويي استشمام خواهيد کرد که براي 3 يا 4 ساعت ماندگار خواهد بود. اگر رايحه اين عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، مي توانيد آن را انتخاب کنيد.

ترکيباتي در ادوکلن ها که بايد از آنها پرهيز کرد
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انواع بسياري از ادوکلن ها حاوي ترکيباتي مصنوعي هستند. بعضي از انواع متداول اين ترکيبات که باعث مشکلات پوستي مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتي مشکلات تنفسي مي شوند شامل انواع زير هستند:

  • الکل بنزين
  • استات بنزين
  • بنزالدئيد
  • ليمونين
  • لينالول
  • آ- پينن
  • استات اتيل
  • استون

متاسفانه، هيچيک از عطرسازها ترکيبات عطرها را روي شيشه آن ذکر نمي کنند. اما شما مي توانيد فرض کنيد که يکي از ترکيبات اصلي همه عطرها الکل اتيل است. اين ماده باعث مي شود که روغن هاي عطر به هم آميخته شود.

چطور بفهميم عطري با نوع پوستمان سازگاري دارد؟
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کيفيت ادوکلن و تاثيرگذاري آن، هر دو به مسائل زيادي از جمله رژيم غذايي، محيط، ژنتيک و رفتارها (مثل فشارهاي عصبي ، سيگار کشيدن،...)  بستگي دارد. اما يکي از مهمترين فاکتورها نوع پوست شما و درجه رطوبت آن است. هر چه پوست مرطوب تر (يا خشک تر) باشد، ادوکلن رايحه اي قوي تر (يا ضعيف تر) خواهد داشت. پوست هاي چرب و مرطوب
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
افرادي که پوست هايي با رطوبت و چربي زياد دارند، فعاليت شيميايي بدنشان بيشتر است. اين چربي اضافي روي سطح پوست مي تواند با ادوکلن ترکيب شده و عطر دوام بيشتري پيدا کند. اما اين چربي زياد ممکن است همچنين باعث شود که رايحه ي عطر تغيير کرده و به بويي ناخوشايند تبديل شود.

براي جلوگيري از اين مسئله، در طي روز از مقدار کمتري ادوکلن استفاده کنيد يا اينکه از ادوکلن هايي با بويي ضعيف تر يا عطرهايي که کمتر با عطر مشک و بيشتر با عطر ميوه ها و گل ها ساخته شده باشد استفاده کنيد. ادوکلن هايي که براي فصل تابستان ساخته شده اند براي مردهايي که پوست چرب دارند بهترين نعو به حساب مي آيد.

ادوکلن هاي پيشنهادي:

 

(Fahrenheit Summer  ) از (Christian Dior )

(Kouros ) از (Yves Saint Laurent)

(Tommy Jeans) از تامي هيلفيگر (Tommy Hilfiger)  

پوستهاي خشك و حساس...

 

پوست هاي خشک
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادوکلن بسيار سريعتر در پوست هاي خشک از بين مي رود، به همين دليل بايد مقدار بيشتري مورد استفاده قرار گيرد. هرچند، به خاطر وجود ترکيبي مثل الکل اتيل، استفاده زياد هم ممکن است باعث خشک کردن هر چه بيشتر و خراب کردن پوست شود. مسئله بسيار پيچيده اي است...

با دانستن اين مطلب، افرادي که پوست هايي خشک دارند بايد دنبال عطر هاي زمستاني باشند. اين ادوکلن ها عطر قوي تري دارند و در هواي خشک و سرد ماندگاري طولاني دارند.

 

ادوکلن هاي پيشنهادي:

 

  “California North” و “White Moss از “Acca Kappa”

  “Black”  از “Kenneth Cole”

 

 


پوست هاي حساس
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بزرگترين خطر براي مردهايي که پوست حساس دارند اين است که از ادوکلن هاي قوي استفاده کنند در حاليکه از ساير محصولات پوستي قوي نيز استفاده مي کنند. اگر پوستتان دچار آکنه و کهير است، بهتر است که ازاستفاده ادوکلن بعد از استفاده از افترشيو و اسپري بدن خودداري کنيد، به خاطر اينکه ممکن است باعث آلرژي شود.

افرادي که پوست حساس دارند مي توانند از همان قوانين مربوط به پوست هاي خشک در خريد ادوکلن استفاده کنند، اما بهتر است که ترکيباتي که در اين عطرها استفاده مي شود همه از مواد طبيعي باشند.

 

ادوکلن هاي پيشنهادي:

 “Eruptable” از “Volcanic Earth”

“Gents Cologne Balm”   و  “Polo Blue”  از  “Ralph Lauren”

 

چند نکته ديگر
ـــــــــــــــــــــــــــــــ

براي گرفتن نتيجه مطلوب ادوکلن را به گلو، مچ ها، سينه و اطراف گردنتان بزنيد. اين قسمت ها بهترين نواحي هستند که عطر بتواند با چربي طبيعي بدن شما مخلوط شود. نکته ديگر اينکه قبل از لباس پوشيدن از عطر به پشت زانوهايتان هم بزنيد چون اين ناحيه رايحه را به خوبي منتشر مي کند. افراد بسياري عادت دارند که در آخر کار کمي هم از عطر روي لياسهايشان اسپري کنند، اما اين کار منع مي شود چون به لباس آسيب مي رساند.

و در آخر نکته ديگري اضافه مي کنيم و آن اين است که هيچ کس نبايد تا زماني که نزديکتان نشده است رايحه عطرتان را استشمام کند. اگر وارد اتاقي شديد و مردم پشت سر شما بو کشيدند، مشخص است که زياد از عطرتان استفاده کرده ايد. براي اطمينان به هر اندازه که مي توانيد مقدار کمتري استفاده کنيد.

سعي کنيد در انتخاب عطر هم مثل انتخاب صابون يا مرطوب کننده به پوستتان اهميت دهيد و با توجه به نوع پوستي که داريد، ادوکلنتان را تهيه کنيد

ر

 

[ چهارشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۸ ] [ 9:15 ] [ آشنا ]
درباره وبلاگ

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
های غریبه !
اینجا کسی هر روز نوار مغزیش را چک می کند
کسی که نگران سایه های مشوش روی دیوار است
کسی که می داند تا جنون ...دو قدم بیشتر فاصله نیست
اینجا کسی است که دل به سکون دیوارهای همسایه داده است
اینجا یک آشــــــــنا با شما حرف می زند .......
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
جاذبه رو به زمین نیست آری
من کسانی دیدم فارغ از هر کششی رفته اند
تا بالا تا اوج
آری جاذبه رو به خداست !!!!!!!!!!

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
زندگی یک قالی بزرگ است. هرهزار سال یکبار فرشته ها قالی جهان را در هفت آسمان می تکانند تا گرد و خاک هزارساله اش بریزد و...
هربار با خود می گویند: این قالی ای نیست که قرار بود انسان ببافد، این فرش فاجعه است. با زمینه های سرخ خون و حاشیه های کبود معصیت و نقش برجسته های ستم.
فرشته ها گریه میکنند و قالی آدم را می تکانند و با اندوه دوباره بر زمین پهنش میکنند.
من می بافم، تو می بافی، همه می بافند...
رنگ در رنگ و نقش در نقش و رج در رج
می بافیم و میگسترانیم، هرکه آمد طرحی زد و رنگی ریخت و نقشی بافت. آمیزه ای از زیبایی و نازیبایی. طرحی از گناه و صواب
واینچنین شد که قالی آدمی رنگارنگ شد.
گره تو هم تا ابد بر این قالی خواهد ماند.
طرح و نقشت نیز...
وهزاران سال بعد، آدمیان بر فرشی خواهند زیست که گوشه ای از آن را تو بافته ای
کاش گوشه ای را که سهم توست زیباتر ببافی
امکانات وب
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ